Witamy wszystkich
zainteresowanych
ociepleniem poddasza
i stropodachu wentylowanego

zobacz więcej

Wykonujemy ocieplenie poddasza oraz
ocieplenie stropu drewnianego

zobacz więcej

Przykładowe dokumentacje fotograficzne z izolacji i ociepleń wykonanych przez EKO-IZOLACJE

zobacz więcej
Poprawa izolacji stropodachu wentylowanego


Poprawa izolacji stropodachu wentylowanego.

Już od kilku lat głowisz się nad tym, w jaki sposób zmniejszyć rachunki za ogrzewanie w swoim domu jednorodzinnym? To może okazać się dla Ciebie bardzo skomplikowane, i już jesteś gotowy na zmianę dostawców energii, albo wymianę całego centralnego ogrzewania. Ale czy w ogóle do głowy przyszło Ci to, że problem leży nie w sposobie ogrzewania, ale raczej w kiepskiej izolacji przed zimnem? To jest rzeczywiście najczęstszy powód nieefektywnego ogrzewania. 

Zdecydowanie warto zastanowić się nad ociepleniem budynku przy pomocy fachowej ekipy a będziemy mieli pewność że nastąpi zdecydowana poprawa również akustycznej i termicznej izolacji stropodachu. Dźwięki nie będą tak łatwo przenikały zarówno z zewnątrz jak i od wewnątrz pomieszczenia. Profesjonalna izolacja to zdecydowanie tez dobre tłumienie akustyczne i wyciszenie.

Co najpierw ? - badania termowizyjne

W pierwszej kolejności należy pod tym względem wykonać stosowne badania termowizyjne Warszawa. Specjaliści, którzy przyjadą do Twojego domu, będą mieli okazję monitorować faktyczną temperaturę w Twoim budynku. Dla porównania będziesz miał zestawienia z temperaturą panującą na zewnątrz. Wtedy na własne oczy zobaczysz jak wiele ciepła ucieka powrotem na zewnątrz, a ile ciepła pozostaje w środku budynku. To będzie kluczowe badanie, które pozwoli Ci podjąć ostateczną decyzję, czy rzeczywiście wina leży po stronie izolacji, czy może jednak po stronie sposobu ogrzewania. 

Izolacja stropodachu. Stropodach wentylowany

Pamiętaj, że korzystanie z takich metod jak wdmuchiwanie granulatu do poddasza, stropodachu, a także ścian poprawia nie tylko efektywność izolacji cieplnej, ale następuje w tym przypadku również poprawa izolacji akustycznej. Jest to zbawienne działanie, szczególnie jeśli nasz dom niestety znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy. Spróbujmy sobie wyobrazić to, że mieszkamy blisko różnych hałasów, które są wytwarzane chociażby przez miasto. Nasze życie stałoby się po pewnym czasie prawdziwą udręką.

Zapoznaj się z naszą Ofertą.21 marca 2015
lista wpisów | poprzednia | następna


galeria stropodachy ocieplenie