Witamy wszystkich
zainteresowanych
ociepleniem poddasza
i stropodachu wentylowanego

zobacz więcej

Wykonujemy ocieplenie poddasza oraz
ocieplenie stropu drewnianego

zobacz więcej

Przykładowe dokumentacje fotograficzne z izolacji i ociepleń wykonanych przez EKO-IZOLACJE

zobacz więcej
Badania termowizyjne Warszawa kamerą


Badania termowizyjne Warszawa oraz okolice Warszawy

Badania termowizyjne to doskonała metoda na wykrycie wszelkiego rodzaju nieprawidłowości w badanym materiale. Badania kamerą termowizyjną mają szerokie zastosowania i służą do skontrolowania stanu pomieszczeń obiektów, urządzeń, różnego rodzaju instalacji jak np instalacje elektryczne, szafy elektryczne, wyłączniki. Wykonuje się także badania termowizyjne maszyn i urządzeń.

Badania termowizyjne Warszawa wykonuje się specjalistyczną kamerą wykrywająca obszary cieplne. Realizuje sie je przed przystapieniem do konkretnych prac zwiazanych z ocieplaniem lub naprawą danych urządzeń, gdyż pomagają skutecznie zdjagnozować problemy wynikające np z utraty ciepła na powierzniach ścian, poddaszy i stropodachów w pomieszczeniach albo przebić, przeciążeń lub przegrzewań  w instalacjach i urządzeniach.

Badania kamerą termowizyjną

Badania kamerą termowizyjną WarszawaTakie badania na instalacjach lub urządzeniach można dokonywać w przeciągu całego roku, natomiast wszelkie badania termowizyjne związane z diagnozowaniem budynków, przeprowadza się w sezonach grzewczych kiedy to występuje wymagana róznica temperatur pomiędzy badanym pomieszczeniem a obszarem zewnetrznym. 

Wszystkie badania termowizyjne są badaniami ekologicznymi i bezdotykowymi. Po wykonanym badaniu zlecający otrzymuje szczegółowy raport w wersji elektronicznej z badania wraz z dokumentacją fotograficzną.Kwestie związane z ociepleniem i wykonaniem badania termowizyjnego - Warszawa

Zastanawiałeś się na pewno nie jeden raz nad tym, czy ocieplić w końcu swój budynek a w szczególności poddasze które bardzo często narażone jest na uych ilosci ciepła poprzez szereg nieszczelności. Wiele się w tym temacie mówi o tradycyjnej wełnie mineralnej, gdyż był to często najbardziej popularny sposób ocieplania, a niestety nie zwraca się często uwagi na nowe technologie i możliwości. Czy wełna rzeczywiście jest taka wspaniała i pomoże zlikwidować nasze problemy zwiazane z ubytkami i uciekaniem ciepłego powietrza z domu, raz na zawsze?

Specjaliści, zwracający uwagę na nowoczesne rozwiązania, są do tego materiału sceptycznie nastawieni. Aby dowieść niedoskonałość starszych metod ocieplania, najlepiej jest wykonać proste badania kamerą termowizyjną, która wykaże, czy w budynku lub danym pomieszczeniu jest zachowania odpowiednia temperatura i czy nie widać ubytków cieplnych. Kiedy amplituda przekracza ponad 15 stopni Celsjusza pomiędzy tym co zostało zbadane w środku, a tym co jest na zewnątrz, wówczas stwierdzić można że wystepują nieprawidłowości w izolacji termicznej.

Badania termowizyjne na terenie WarszawyBadania termowizyjne Warszawa muszą zostać przeprowadzone w konkretnym terminie. Zatem powinniśmy na takie badania zdecydować się wyłącznie w okresie grzewczym, gdy za oknem jest ujemna temperatura.

 

 

 

 

Jakie są zalety badania termowizyjnego przeprowadzone kamerą ?

  • metoda nieinwazyjna
  • szybka diagnoza ubytków termicznych pomieszczeń, dachów, stropodachów
  • metoda uniwersalna - możliwosć zbadania np urządzeń i instalacji elektrycznych
  • skuteczna lokalizacja miejsc wilgotnych, w których istnieje ryzyko powstawania pleśni
  • ograniczenie kosztów poprzez natychmiastowy wynik badania
  • szybka ocena ubytków termicznych pozwalajaca zaplanowac dalszy przebieg prac remontowych

Jeżeli zainteresowała Cię ta technologia i chciałbyś zlecić takie badanie termowizyjne na terenie Warszawy lub w okolicach Warszawy profesjonalnej ekipie, zanim zadecydujesz o dalszych czynnościach związanych np z dociepleniami pomieszczeń, to >> napisz koniecznie i umów się konkretny termin badania.18 kwietnia 2015
lista wpisów | poprzednia | następna


galeria stropodachy ocieplenie