Witamy wszystkich
zainteresowanych
ociepleniem poddasza
i stropodachu wentylowanego

zobacz więcej

Wykonujemy ocieplenie poddasza oraz
ocieplenie stropu drewnianego

zobacz więcej

Przykładowe dokumentacje fotograficzne z izolacji i ociepleń wykonanych przez EKO-IZOLACJE

zobacz więcej
Izolacja stropodachu wentylowanego w budynku


Izolacja stropodachu wentylowanego

Utrzymanie domu jednorodzinnego, zazwyczaj kojarzy się z różnymi wydatkami. Najczęściej wymienianym z nich jest oczywiście ogrzewanie w czasie sezonu zimowego. Nic dziwnego osoby, które muszą samodzielnie zadbać o opał, lub opłacić rachunki za ogrzewanie gazowe, już na wiosnę szykują się do nadchodzącej jesienni. I tak każdego roku. Na szczęście jest skuteczny sposób na to, żeby dość poważnie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie. Takim sposobem zapewne będzie izolacja stropodachu wentylowanego. Wystarczy sobie wyobrazić jak wiele ciepła ucieka przez nieizolowany dach. Natomiast, gdy w końcu wynajmie się do tego celu profesjonalną firmę, to można oczekiwać, że rachunki za kolejny sezon grzewczy, będą o wiele niższe.

Jak zająć się sprawami związanymi z izolacją stropodachu? Warto mieć świadomość, że do wyboru ma się co najmniej kilka metod zastosowania docieplenia. Wśród nich wymienić można metody tradycyjne, opierające się przede wszystkim na wyłożeniu wełny mineralnej. Ale pośród tradycyjnych materiałów wymienia się także styropian. Rzeczywiście jest to metoda stosunkowo tania i powszechnie stosowana. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę, że ogrzewanie domu od strony poddasza takie tworzywa mogą nie do końca się sprawdzić?

Wdmuchiwanie izolacji Ekofiber

Jakie są zatem inne innowacyjne metody? Nie powinniśmy pomijać rozwiązania jakim jest izolacja stropodachu przy pomocy specjalnego granulatu. Z tym tworzywem specjaliści mają pewność, że niewielkie granulki dotrą w każde miejsce. Najczęściej do dyspozycji specjaliści zajmujący się nowoczesnymi technikami docieplającymi, mają granulat wełny celulozowej o nazwie EKOFIBER. Jest to materiał wpuszczany z dużym pędem powietrza. Dzięki czemu bardzo szybko rozprowadza się go w nawet najdalsze zakamarki. Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy przyczyna bardzo wysokich rachunków faktycznie leży po stronie braku izolacji cieplnej stropodachu. To można skorzystać z profesjonalnego badania termowizyjnego. Dzięki temu, specjaliści określą, ile ciepła zostaje wewnątrz budynku, a ile ciepła będzie niestety uciekać. Jeśli taki pomiar wyjdzie z niekorzyścią, to jedynym i rozsądnym rozwiązaniem będzie oczywiście izolacja stropodachu wentylowanego.

Pewne osoby mogą się nawet zastanawiać czym tak naprawdę jest stropodach. Nie należy się wstydzić tego pytania, lub uznawać go za głupie. Ponieważ każdy ma prawo nie znać się na budownictwie. Jest to naprawdę dość skomplikowana branża, która wymaga wielu lat nauki oraz zdobywania doświadczenia. Stropodach, to jest nic innego, niż płaski dach. Jest on usytuowany zamiast poddasza użytkowego. Jest rzeczywiście dachem bardzo tanim do wykonania. Dodatkowo zawsze istnieje możliwość dobudowania jeszcze jednego piętra. Także w bardzo ekonomiczny sposób. Jednak należy pamiętać, że przez taki typ dachu zdecydowanie szybciej ucieka ciepło. Nie jest to za dobra wiadomość, dla mieszkańców, ale z pewnością nie jest to problem bez rozwiązania. Wszystko można załatwić przy pomocy sprawnej izolacji z zastosowaniem nowoczesnego, ekologicznego materiału w granulacie.02 czerwca 2015
lista wpisów | poprzednia | następna


galeria stropodachy ocieplenie